Rolety wewnętrzne

Ze względu na bardzo szeroką gamę rolet, a także konieczność dopasowania wielu elementów do siebie, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub odwiedziny naszego salonu w Wołominie, w celu dokładnego ustalenia Państwa potrzeb. Prezentowany podział jest uproszczony.

Rolety dzień noc

Rolety dzień noc są jedną z najnowszych propozycji w dziedzinie dekoracji okiennych. Nazywa się się je również zebrą lub duo. Dzięki zastosowaniu przez producenta sprytnego rozwiązania, pozwalają one na regulowanie dostępu światła do wnętrza.  W skrócie- możemy całkowicie zaciemnić pomieszczenie, połowicznie i wcale! Inspirowane żaluzjami poziomymi rolety dzień noc są uszyte z dwóch warstw materiałów w układzie poziomych pasów. To rozwiązanie pozwala właśnie na regulowanie wpadającego do pomieszczenia światła. Z powodzeniem zastępują one zarówno firany jak i tradycyjne rolety czy zasłony i cały zyskują nowych zwolenników. Jeżeli chcemy zobaczyć co się dzieje na zewnątrz ustawiamy pasy materiału na opuszczonej rolecie tak by  była ona przezroczysta, a kiedy potrzebujemy intymności i osłony- ustawiamy pasy materiału tak, nie przepuszczały światła. Proste i bardzo wygodne, dekoracja i osłona, czyli rolety dzień noc.

Żaluzje poziome

Wśród żaluzji poziomych możemy wyróżnić żaluzje bambusowe 25 i 50 mm, żaluzje drewniane 25 i 50 mm, żaluzje aluminiowe 16 i 25 sterowane sznurkiem lub łańcuszkiem koralikowym, międzyszybowe żaluzje aluminiowe oraz nawierzchniowe żaluzje aluminiowe. Pomimo zróżnicowania systemów montażu i obsługi wszystkie produkty z tej kategorii działają na tej samej zasadzie. Lamele można ustawiać pod dowolnym kątem za pomocą sznureczka lub łańcuszka, czy też całkowicie podnieść je do góry. Pozwala to na dostęp światła, jednocześnie nie pokazując osobom z zewnątrz co się dzieje w środku.

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe  występuję w wielu wariantach. Znajdziemy tutaj rolety dachowe, rolety z bezinwazyjnym systemem montażu, rolety z możliwością zamontowania kasety na dole okna i zasuwaniem jej do góry, rolety z systemem sprężynowym, czy też rolety wolnowiszące w różnych wariantach. Ilość opcji jest ogromna. Rolety te można dopasować zarówno do małych okien, jak i dużych powierzchni. Łączą one w sobie zalety systemów wielkogabarytowych oraz systemów kasetowych. Również ogromna jest ilość zróżnicowanych materiałów, które można dopasować i zamówić do każdej wersji. W przeciwieństwie do wcześniejszych rozwiązań tutaj rolety działają w systemie zero jedynkowym- zasłonięte lub nie.

Rolety screen

Wariant rolet screen przeznaczony do stosowania wewnątrz budynku. Są to rolety montowane na ścianie, suficie lub we wnęce okiennej. Obsługuje się je za pomocą samoblokującego mechanizmu sterowanego łańcuszkiem kulkowym. Jest idealny wybór dla osób chcących przesłonić duże powierzchnie przy jednoczesnym zapewnieniu komfortowej ochrony przed słońcem. Roleta screen składa się z materiału przepuszczającego i odbijającego światło słoneczne. Umożliwia to redukcje promieniowania słonecznego, bez konieczności rezygnacji z naturalnego światła dziennego. Dzięki temu rozwiązaniu w letnie dni pomieszczenia z roletami screen nie nagrzewają się, światło wpada do środka budynku, a efekt oślepiania jest zminimalizowany.

Żaluzje plisowane

Żaluzje plisowane to rodzaj zasłon składanych harmonijkowo, wykonanych z tkanin. Żaluzje te są obsługiwane ręcznie lub przy wykorzystaniu mechanizmu samoblokującego sterowanego sznurkiem. Jest to rodzaj żaluzji bardzo uniwersalny, ponieważ daje możliwość przesłonięcia całego okna lub tylko częściowo- od góry lub od dołu. Żaluzje plisowane bardzo dobrze sprawdzają się również na oknach dachowych czy o nieregularnych kształtach. Występują wersje, po zamontowaniu których nic nie wystaje ze skrzydła okiennego. Zwiększa to komfort użytkowania, a także zmniejsza ryzyko uszkodzenia. Występują one w bardzo szerokiej gamie tkanin, spełniając tym samym również funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu.

Żaluzje panelowe

Żaluzje panelowe składają się z pionowych pasów tkanin. W zależności od wybranej opcji panele te mogą zsuwać się na jedną, bądź dwie strony jednocześnie. Panele wykonane są z tkanin roletowych. Istnieje możliwość montażu do sufitu lub opcjonalnie do ściany. Zsuwanie lamel odbywa się za pomocą mechanizmu sterowanego sznurkiem, ręcznie osobno każdy panel lub z pomocą napędu elektrycznego. Łączą one w sobie funkcjonalność żaluzji pionowych, a także różnorodność tkanin rolet materiałowych.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to rodzaj typowo dekoracyjnej przesłony okna. Tkanina podczas zwijania, układa się w nachodzące na siebie fałdy. Mocowana jest do szyny górnej za pomocą taśmy rzepowej. Dzięki temu można ją łatwo i szybko zdemontować w celu wymiany lub czyszczenia. Rolety rzymskie montuje się na ścianę, sufit lub we wnęce okiennej. Obsługuje się ją za pomocą mechanizmu samoblokującego sterowanego łańcuszkiem. Spełniają one funkcję przesłony słonecznej, a także nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru. Rolety rzymskie są świetną alternatywą dla dla firan czy zasłon.

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe składają się z pasów tkanin dostępnych w szerokościach 89 lub 127 mm. Tak jak w przypadku żaluzji panelowych, lamele można zsuwać na jedną bądź dwie strony jednocześnie. Standardowo montuje się je do sufitu, jednak opcjonalnie istnieje możliwość montażu do ściany. Żaluzje pionowe to rozwiązanie sprawdzające się jako przesłona dużych powierzchni. Są one często stosowane w pomieszczeniach biurowych, a ich konstrukcja pozwala na obracanie lamel i sterowanie kierunkiem wpadającego światła.

Szczegółowy podział znajdą Państwo na stronie producenta, firmy Hanarol – www.hanarol.pl

Skontaktuj się z nami!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Temat

Treść wiadomości

Polityka prywatności - korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

Jeżeli są Państwo zdecydowani na rolety prosimy o przesłanie dokładnego modelu, wymiarów oraz ilości, a my w maksymalnie 24h przygotujemy na nie ofertę!
Jeżeli potrzebują Państwo pomocy przy doborze rolet to również prosimy o kontakt! Nasz specjalista podpowie i doradzi na co warto się zdecydować, żeby cieszyć się doskonałym wzornictwem i funkcjonalnością.
Projekt i skany projektów prosimy przesyłać bezpośrednio na podany adres mailowy – salon@finestra-marki.pl.