Parapety – salon sprzedaży Marki i Wołomin

Parapet to często pomijany element wykończenia wystroju pomieszczenia. Nasz sklep nie bagatelizuje tej kwestii. Oferujemy Państwu sprawdzone rozwiązania, które idealnie wpasują się do Państwa mieszkań, domów i lokali. Parapet to nieodzowny element okien. Powinien być zatem odpowiednio do nich dopasowany.
Parapety planowane są jeszcze podczas tynkowania, wybierając je, powinniśmy odpowiednio przemyśleć kwestię okien oraz drzwi, które powinny ze sobą współgrać wizualnie. Oferujemy fachowe doradztwo z zakresu dobierania parapetów. Asortyment dostępny w naszym sklepie opiera się na sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązaniach, takich jak: Aglomarmur, Marmur, Granit i Quartz.

Funkcjonalność parapetów

Ramy okienne zapobiegają powstawaniu luk związanych z nieszczelnością pomiędzy oknami a ramami. Wypełnianie ich materiałem izolacyjnym powoduje powstawanie pewnych niedoskonałości, które szpecą ściany. W tym przychodzą z pomocą parapety, które doskonale chronią ściany zewnętrzne przed zmoknięciem w przypadku, gdy nie zamkniemy okna. Parapet wbrew pozorom wpływa również na wydajniejszą cyrkulację powietrza. Znajdujący się pod parapetem kaloryfer jest w stanie wydajniej kierować strumień cieplny na pomieszczenie, a osadzający się na kaloryferze kurz, który unosi się z ciepłym powietrzem, zostaje zablokowany przez parapet.

Jak dopasowuje się parapet do reszty wnętrza?

Parapety powinny być wykonywane w takich kolorach, które nie zwracają na nie uwagi. Zwykle parapety dopasuje się do podłóg, blatów, mebli, czy ścian. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest dopasowanie parapetu do okien. Dzięki temu te dwa z pozoru różne elementy stworzą integralną całość.
Parapety marmurowe, granitowe, czy kwarcowe to jedne z trwalszych i najładniejszych parapetów dostępnych na rynku. Oferujemy Państwu bogatą ofertę parapetów, które są trwałe, odporne na wszystkie warunki atmosferyczne oraz chemię. Odpowiednio szlifowane parapety kamienne cechują się doskonałymi parametrami oraz pięknym wyglądem.

Parapet zewnętrzny a parapet wewnętrzny

Parapety zewnętrzne służą głównie do ochrony ścian przed warunkami atmosferycznymi, wysokimi temperaturami i nadmiernym nasłonecznieniem. Parapety zewnętrzne powinny być nachylone pod kątem około 5% w kierunku od ściany do zewnątrz, a także być szersze o około 3-4 cm od muru.
Parapety wewnętrzne powinny przede wszystkim współgrać z wnętrzem, oknami, podłogą oraz meblami. Prawidłowo dopasowany parapet nie rzuci się w oczy, a będzie doskonałym uzupełnieniem wystroju.

Firma Finestra to sprawdzona marka!

Nasza firma oferuje Państwu najlepsze parapety zewnętrzne i wewnętrzne. Służymy swoją bogatą wiedzą z zakresu dobierania parapetów, a także podpowiadamy, jakie parapety najlepiej wpasują się do Państwa wnętrz lub na zewnątrz budynku.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty oraz atrakcyjnych rabatów, zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych.